Vyklízení praha a středočeský kraj Vyklízení starého nábytku, odpadu a řemeslné práce Služby O nás Poptávka

Vyklízení pozůstalosti po zemřelém - rady a tipy

Vyklízení pozůstalostí

Při úmrtí v rodině, blízkého přítele či i například klienta v hotelu zůstává, krom chmurných myšlenek, i mnoho nezodpovězených otázek a praktických i legislativních povinností. Pokud právě Vy jste v těchto nezáviděníhodných situacích, je tento článek zejména určen Vám a vězte, že odborníci z Vyklízeni-Praha.com, mají bohaté zkušenosti jak provést vyklízení pozůstalostí rychle, legislativně správně a s důrazným přihlédnutím na pietu.

1) Vyklizení pozůstalosti krátce po úmrtí

Prostory po nebožtíkovi či nebožce bývají rychle vyklizeny a dezinfikovány. Není tomu tak z důvodu lpění na rychlé vidině navýšení finančních prostředků. Hlavním pohnutkou je zpravidla nezbytná obyvatelnost prostor bytu a zdravotní rizika plynoucí z nedodržení těchto limitů. Nutnost vyklízení po úmrtí vzniká zejména díky vyklizení pozůstalosti na základě biologických reziduí - tedy mikroorganismů, které vznikají již v rámci hodin, až dní po smrti.

Důležitým faktorem jsou v případě smrti zejména teplotní podmínky v nemovitosti, cirkulace vzduchu a zejména čas, za který byl pozůstalý nalezen. Primárně rizikovýmy faktory jsou vysoké teploty (letní vedra), nízká oscilace vzduchu (zavřená okna) a samotný stav zemřelého. Z našich zkušeností za více jak 15 let víme, že k rychlejšímu rozkladu těla v pozůstalosti dochází na základě nejenom věku, ale i fyzického stavu (zejména časté pití alkoholu a používání jiných toxických látek).


2) Převzetí věcí z vyklízení pozůstalosti

Vyklízení pozůstalostí

Skorem dvě dekády nás naučily, jak rozeznat “štos obyčejných papírů” a pro pozůstalé důležité “cennosti”. Zpravidla se nejedná o šperky či hotovost. Pozůstalosti v sobě většinou skrývají nejrůznější rodinná bohatství v podobě fotoalb, osobně kreslených obrazů a ve vyjímečných případech i osobních deníků. Tyto předměty osobní roviny evidujeme a dále přádáváme zadavatelům vyklízení. Samozřejmě v případě nálezu předmětů, které by mohly mít vyšší prodejní hodnotu jsme takřka povinni tyto věci hlásit a předat náležitým dědicům.

3) Ulehčení díky vyklízení pozůstalosti

Markantní část našich klientů si neobjednává vyklízení pozůstalosti kvůli úspoře času nebo nezájmu o své skonalé bližní. Ve většině vyklízení domu či bytu z pozůstalosti se setkáváme se zármutkem a prakticky odporem prohlubovat dále psychické rány spojené s úmrtím bližního. Dle zaběhnutých reálií, nutnou pokorou a případných požadavků také postupujeme. Vždy nadmíru efektivně, s ohledem na pietní jednání a finální férové ceny.


4) Finální zhodnocení pozůstalosti

Dnešní doba káže, aby byl každý samostatný a sídlo (takříkajíc “hnízdo”) rodičů dříve či později opustil a našel si další byt. Tento trend vede k tomu, že se lidé v mladém či středním věku ocitnou s dvěma byty (po dědickém řízení z pozůstalosti). Naši profesionálové z “Vyklízení-Praha” jsou schopni, takříkajíc sekundární byty, nejenom vyčistit, ale i dále zrenovovat a uvést do ideálního stavu pro prodej (takzvaný “homestaging”). V rámci hrubé rekonstrukce můžeme mluvit o bourání nebo stavbě sádrokartonových příček, bourání podlah, ale i rozsáhlých rekonstrukcí koupelny či celého bytového jádra. Následně, dle domluvy, i vybavit byt komfortním vybavením či dekoracemi, které vyzdvihnou celkový dojem z nemovitosti.

Likvidace pozůstalosti

5) Pozůstalosti s biologickým odpadem

Ne ve všch případech bývá vyklízení pozůzůstalosti jednoduché. V případě eventualit jako jako zbytkový bio-materiál po smrti či dlohodobě uložené biologické odpady (moč, fekálie a další složky) jsme schopni velice efektivně zasáhnout. Náš personál je schopný zvládnout od běžného vyklízení starého nábytku v pozůstalosti, přes čištění zaschlé krve, až po krajní případy, kdy je nutná spolupráce se složkami IZS (integrovaný záchranný sbor). Máme zkušenosti jak s policií, kriminální službou i hasiči a dle jejich standartních procesů jsme schopni kooperovat.

Ideálním způsobem jak cenu za vyklízení zjistit je například skrze poptávkový formulář (ideálně s popisem stavu bytu a objemem odpadu) či zavolat na telefonní číslo +420 775 327 142, kde Vám rádi zdarma uděláme cenovou kalkulaci maximálně na míru vašim potřebám a finančním možnostem.


Nezávazná poptávka

Hlavní výhodou nezávazné poptávky na vyklízení je bezpochyby kalkulace nákladů s ohledem na Vámi zadané hodnoty a to vše zdarma. Dovolujeme si Vás upozornit, že kalkulace jsou orientační a mohou se lišit s výslednou cenou dle nebezpečnosti a objemu materiálu.Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem kontaktování s bezplatnou nabídkou ceny za vyklízení.

  • Kontaktujeme Vás do 24 hodin emailem či telefonicky
  • Ušetření času i peněz za hovory / dlouhé vypisování
  • Cenová kalkulace (orientační) zdarma
  • Vždy profesionální a diskrétní jednání