Vyklízení praha a středočeský kraj Vyklízení starého nábytku, odpadu a řemeslné práce Služby O nás Poptávka

Vyklízení pozůstalosti nebo po úmrtí? V čem je rozdíl?

Vyklízení pozůstalostí

Úmrtí je vždy chmurnou událostí ať už se jedná člověka blízkého, ba pokud jde o smrt v rodině. Vyklízení bytu po zemřelém má své náležitosti, terminologii, procesy a povinnosti se kterými je dobré být obeznámen. Mezi vyklízením a likvidací pozůstalosti jsou zejména technické a procesní rozdíly, u vyklízení bytu po úmrtí je poté bavíme o velice odlišném přístupu celé záležitosti.

Vyklízení pozůstalosti

Pod pojmem vyklízení pozůstalosti zpravidla rozumíme vyklízení bytu či domu, který původně nebožtík obýval a je nyní nutné jak jeho osobní věci, tak vybavení domácnosti vyklidit, případně předat či zlikvidovat. Tento druh vyklízecích prací bývá též označován jako odvoz pozůstalosti.

Pokud je pozůstalostí rodinný dům, je třeba pak myslet i na vylízení půdy, sklepa, zahrady či případně společných prostor. Tyto starosti, alespoň z části odpadají, pokud se jedná o vyklízení bytu z pozůstalosti (činžovní / panelový dům), kterých je ve velkým městech nepočítaně (Mělník, Kladno či právě Praha). Vyklízení pozůstalosti je pak v takovém případě samozřejmě jednodušší a méně nákladné.

Náklady na vyklízení pozůstalosti

Náklady na vyklízení pozůstalosti jsou poté složeny pouze z pracovních hodin personálu vyklízecí firmy, odvozu a likvidace vyklizeného nábytku, odpadu a případných spotřebičů.


Likvidace pozůstalosti

Tento termín je většinou užíván při vyklízení pozůstalosti v plné rozsahu. V rámci likvidace pozůstalosti se tedy provádí nejenom evidence a úklid osobních věcí, vyklízení starého nábytku, spotřebičů a vybavení, ale i demontáž garnýže, konzol, polic a dalšího vybavení vyžadujícího demontáž.

Likvidace pozůstalosti

Není neobvyklé, že po provedení likvidace pozůstalosti je často poptáváno vymalování pokojů, nátěry oken či pokládka nových podlah. Velmi žádanou a v nemálo případech nutnou, je též rekonstrukce koupelny.

Veškeré výše uvedené služby nase firma dokáže nabídnout, a to v profesionální kvalitě a za férové ceny.

Likvidace pozůstalosti zahrnuje:

Ceny za likvidace pozůstalosti

Cenová relace likvidace pozůstalosti se příliš neliší od klasického vyklízení pozůstalosti. Zvyšují se náklady na pracovní sílu a v případě další rekonstrukce samozřejmě dle cen platných dle jednotlivých úkonů.Vyklízení po úmrtí

Jak již název napovídá, jedná se o vyklizení pozůstalosti krátce po smrti. Při vyklízení po úmrtí je dáván zejména důraz na likvidaci zdravotních rizik. Po úmrtí dochází v těle k hnilobným procesům, které mohou již v následujících několika hodinách začít zamořovat prostory bytu bakteriemi, plísněmi a viry. Právě z těchto důvodů vyklízení bytu po úmrtí zahrnuje nejenom úklid a odvoz věcí zemřelého, ale důslednou dezinfekci prostor a čištění vzduchu.

Vyklízení bytu po zemřelém

Vyklízení bytu po zemřelém

Úklid po úmrtí je vždy prováděn v ochranných oblecích a se speciální technikou a čistícícmi prostředky. Intenzita sanace bytu po zemřelém je zpravidla určina míru a druhem znečištění - čištění skvrn od krve, fekálií a jiného biologického materiálu. Nezapomínejme, že úklid bytu po zemřelém by každá profesionální firma měla zvládnout s pietou a důstojností. Čištění vzduchu je prováděno technologií zvanou dezodorizace, kde emitovaný ozón rychle reaguje s mikroby či jinými mikroorganismy a rychle je hubí.

Ceny za vyklízení bytu po zemřelém

Zde jsou ceny velice pohyblivé - závislé na síle znečištění a nutnosti odbornosti sanace bytu. Po zemřelém může zůstat pouze nepatrný zlomek biologického odpadu, avšak u pozdních nálezů úmrtí, násilných činů a sebevražd je situace v rámci náročnosti úklidu pochopitelně jiná.

Nezávazná poptávka

Hlavní výhodou nezávazné poptávky na vyklízení je bezpochyby kalkulace nákladů s ohledem na Vámi zadané hodnoty a to vše zdarma. Dovolujeme si Vás upozornit, že kalkulace jsou orientační a mohou se lišit s výslednou cenou dle nebezpečnosti a objemu materiálu.Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem kontaktování s bezplatnou nabídkou ceny za vyklízení.

  • Kontaktujeme Vás do 24 hodin emailem či telefonicky
  • Ušetření času i peněz za hovory / dlouhé vypisování
  • Cenová kalkulace (orientační) zdarma
  • Vždy profesionální a diskrétní jednání