Vyklízení praha a středočeský kraj Vyklízení starého nábytku, odpadu a řemeslné práce Služby O nás Poptávka

Plánované vyklízení bytu? Jak se připravit

Vyklízení bytu

Právě zakoupený byt či nemovitost získaná v dědickém řízení? Ať již organizačně, emočně či fyzicky, jedná se dozajista o stresující záležitost. Vyklízení bytu je proces, který není radno podcenit. Jak vše naplánovat tak, aby celý průběh vyklízení bytu probíhal maximálně hladce? To a mnohem více se dozvíte v našem článku.

Vyklidit byt svépomocí nebo skrze vyklízecí firmu?

Úklid nebo odnos pár kusů nábytku může vypadat jako jednoduchá disciplína. Vyklízecí práce realizované příbuznými nebo kamarády za láhev dobrého pití se může zdát jak výhodný nápad. Finanční výhodnost ovšem není jediným faktorem, na který je potřeba dávat zřetel a vyklízení svépomocí se může nakonec značně prodražit.

Manipulace s těžkými předměty není jen o síle, ale také o správné technice, která vyžaduje velkou praxi. Zejména manévrování s velkou skříní, lednicí či kuchyňskou deskou v zúžených prostorách často končí škodami na stěnách, dvěří a zárubních. V horších případech může dojít i ke zranění.

Profesionální firma na vyklízení bytu má přesně s těmito překážkami léta praxe a není tak potřeba mít obavy, že by mohlo dojít ke škodě na majetku či zdraví. Nemluvě o ušetřeném čase, který s neforemnými předměty překvapivě rychle nabývá a také ušetření mnoha fyzických sil, které je možné dozajista možné investovat do více bohulibých činností.


Plánování termínu vyklízení bytu

Likvidace starého nábytku

Stejně jako jiné činnosti i vyklízení nemovitosti má své “špičky” v termínech a časech. Je proto vhodné si takové úkony předem naplánovat a nesnažit se nalézt firmu na vyklízení bytu v poslední chvíli. Velmi žádanými jsou především časně odpolední hodiny ve všední dny. Takové termíny bývají obsazené týden i dva dopředu v závislosti na období v roce.

Úskalí vyklízecí firmy

Poptávat vyklízecí firmy na poslední chvíli se může značně nevyplatit jelikož je pak možné ve spěchu narazit na společnosti, které nemají na trhu mnoho zkušeností a do bytu si tak pozvat prakticky partu “kamarádů”, kteří si řekli, že zkusí vyklízet byty. V takovém případě samozřejmě kvalita, rychlost i spolehlivost značně klesá. Dalším rizikovým faktorem jsou pak různé skryté poplatky či záměrně nepřehledné ceníky prací, které člověk v shonu může lehce přehlédnout.


Jak poznat, že firma na vyklízení bytu je spolehlivá?

Zpravidla je důležité zda se dá dohledat jak dlouho firma působí na trhu. Nekvalitní společnosti se díky recenzím na internetu a tlaku konkurence mnohé roky neudrží. Samotné recenze mohou pak o firmě vypovědět vypovědět mnohé další informace. Vhodné je také zjistit, zda firma poskytuje předběžnou kalkulaci ceny a nenabízí takzvaného “zajíce v pytli”.

Odvoz starého nábytku

Všechna výše zmíněná kritéria dozajista splňuje právě společnost Dopareal, která Vám svoje vyklízecí práce a řemeslné služby nabízí bezmála 14 let. Disponuje léty prověřenými a školenými zaměstnanci, kteří si poradí se sebevětší překážkou jak jsou úzké chodby, točitá schodiště, rampy či neskladný nábytek a to bez ohledu na množství.

Praktickou cestou jak zjistit cenu za vylízení bytu je ideálně poptávkový formulář (ideálně s popisem stavu bytu a objemem odpadu) či zavolat na telefonní číslo +420 775 327 142, kde Vám rádi zdarma uděláme cenovou kalkulaci maximálně na míru vašim potřebám a finančním možnostem.


Nezávazná poptávka

Hlavní výhodou nezávazné poptávky na vyklízení je bezpochyby kalkulace nákladů s ohledem na Vámi zadané hodnoty a to vše zdarma. Dovolujeme si Vás upozornit, že kalkulace jsou orientační a mohou se lišit s výslednou cenou dle nebezpečnosti a objemu materiálu.Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem kontaktování s bezplatnou nabídkou ceny za vyklízení.

  • Kontaktujeme Vás do 24 hodin emailem či telefonicky
  • Ušetření času i peněz za hovory / dlouhé vypisování
  • Cenová kalkulace (orientační) zdarma
  • Vždy profesionální a diskrétní jednání