Vyklízení praha a středočeský kraj Vyklízení starého nábytku, odpadu a řemeslné práce Služby O nás Poptávka

5 tipů na vyklízení pozůstalosti

Vyklízení pozůstalostí

Každé úmrtí člověka je chmurnou událostí, ať se již jedná od kamaráda nebo hůře člena rodiny. Tyto okamžiky, kdy je nutné se vypořádat se smutkem, ale i právními a organizačními záležitostmi, bývaji zpravidla velmi těžké. V našem článku se pokusíme alespoň některé aspekty osvětlit tak, abychom případným pozůstalým ulevili při řešení vyklízení pozůstalosti.

1) Vyklizení pozůstalosti od věcí osobní hodnoty

Častým požadavkem bývá takzvaná likvidace pozůstalosti, která spočívá v úklidu a vyklizení pozůstalosti takzvaně "od A do Z". Pozůstalí trpí zármutkem a prostory nechají vyklidit specializovanou firmou, aby předešli vystavení se větší psychické zátěži. Ovšem ne vždy dokáží i profesionálové rozpoznat důležité předměty sentimentální či finanční hodnoty.

Může se jednat například o rodinná alba, svatební šaty, osobní deníky, sběratelské sbírky či vyloženě rodinné šperky či hotovost. S léty a mnohými zákazniky prověřenou firmou jako je VyklízeníPraha.com jsou tyto věci evidovány a následně předány, ale v některých případech, kdy jsou předměty účelně schovány či záměrně přehlédnuty neprofesionály se mohou takové cennosti ztratit. Doporučujeme byt (pokud nehrozí žádné zdravotní nebezpečí) prohlédnout a teprve následně sjednat vyklízení pozůstalosti.


2) Zdravotní bezpečnost pozůstalosti

Vyklízení pozůstalostí

Pokud k úmrtí bylo zjištěno zavčasu, tedy byla smrt zjištěna v rámci hodin, není třeba větších obav. Ovšem v mnohých případech bývá tato doba i několik dní, které jsou pro zdravotní bezpečnost kritické. Lidské tělo se po úmrtí začíná rozkládat velmi rychle, zejména pokud k tomu příspívají i podmínky v bytě - teplé podnebí, zavřená okna a vlhkost. Pokud prostory zapáchají, bude zřejmě nutná nejenom dezinfekce povrchů, ale také profesionální vyčištění vzduchu.

3) Čištění zatuchlého vzduchu (Dezodorizace)

Kdo se setkal například s zapomenutým masem v lednici či vyloženě kadaverem (mrtvým zvířetem) ví své. Tyto pachy jsou velmi intezivní, specifické a dokáží v uzavřených prostorách vydržet velice dlouho, v horších případech je nelze omýt ze sebe pomocí několika sprch. I to je důvod proč za dřívějšího režimu nejenom patologové, ale i řidiči pohřebních služeb "fasovali" rum, které alespoň intezivní zápach přehlušil. Řešením bývá ozónová dezinfekce prostor, kdy ozon reaguje se všemi mikroorganismy ve vzduchu spolu s dezinfekcí povrchů, která zajistí, aby všechny choroboplodné částice, které ulpěly na provrších byly eliminovány.


4) Dlohodobé plány z pozůstalostí

Při sjednávání vyklizení pozůstalosti je vhodné vědět, do kterého bodu je netné nemovitost připravit. Někdo se plánuje kvůli dispozici nastěhovat, druhý ji za dnešní ceny na trhu nemovitostí prodat. Z praxe dobře víme, že pouhý odvoz starého nábytku a odpadu nebývá dostatečný a následně příchází též demontáž světel, obývacích stěn či celá renovace zárubní (futer) dveří a rámů oken.

Likvidace pozůstalosti

5) Rekonstrukce, bourací práce a malování pokojů

Pokud společnost (jako je VyklizeniPraha.com) tyto služby nabízí, je vhodné tyto úpravy rovnou sjednat a ušetřit tak čas dalšími termíny a náklady za sjednání případného svozu materiálu a pracovních sil. V logice věci "když už tam jsme, můžeme udělat i toto", bývá sjednání dalších řemeslných prací velice efektivní metodou jak byt přenést do obyvatelného či výhodně prodejného stavu.

Ideálním způsobem jak cenu za vyklízení zjistit je například skrze poptávkový formulář (ideálně s popisem stavu bytu a objemem odpadu) či zavolat na telefonní číslo +420 775 327 142, kde Vám rádi zdarma uděláme cenovou kalkulaci maximálně na míru vašim potřebám a finančním možnostem.


Nezávazná poptávka

Hlavní výhodou nezávazné poptávky na vyklízení je bezpochyby kalkulace nákladů s ohledem na Vámi zadané hodnoty a to vše zdarma. Dovolujeme si Vás upozornit, že kalkulace jsou orientační a mohou se lišit s výslednou cenou dle nebezpečnosti a objemu materiálu.Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem kontaktování s bezplatnou nabídkou ceny za vyklízení.
  • Kontaktujeme Vás do 24 hodin emailem či telefonicky
  • Ušetření času i peněz za hovory / dlouhé vypisování
  • Cenová kalkulace (orientační) zdarma
  • Vždy profesionální a diskrétní jednání